Jak pobrać na komputer darmowy i bezpieczny program do faktur

Jak pobrać na komputer darmowy i bezpieczny program do faktur

W czasach, kiedy koszty życia są coraz wyższe i inflacja rośnie, wielu z nas szuka po pierwsze oszczędności, po drugie sposobu, aby dorobić do domowego budżetu. Bez względu na to, czy dopiero założyłeś firmę, czy jesteś przedsiębiorcą od lat, darmowy program do faktur pozwoli Tobie generować faktury, paragony, obsługiwać drukarki fiskalne (także online), terminale płatnicze itp. bez dodatkowych kosztów. Haczyk? Sprawdźmy, czy jakiś jest.

 1. Dla kogo program do faktur może być darmowy?
 2. Jakie funkcje musi mieć darmowy program do faktur?
 3. Program do faktur za 0 zł – czy na zawsze?
  1. Jak przejść z darmowego programu do faktur na program bez ograniczeń?
 4. Darmowy program do faktur – czy warto?

Dla kogo program do faktur może być darmowy?

Producenci oprogramowania do faktur często mają darmowe wersje swoich rozwiązań i kierują je głównie do małych, głównie jednoosobowych firm i mikroprzedsiębiorców. Czy te programy są rzeczywiście za dramo? Tak. Najczęściej są to okrojone wersję innych aplikacji oferowanych przez daną markę. Wersje darmowe tworzone są z myślą o najmniejszych przedsiębiorcach, którzy wybiorą prosty, darmowy program do faktur, polubią go, przyzwyczają się do niego… A kiedy ich biznes się rozwinie i potrzeby wzrosną, wybiorą bardziej rozbudowany program do prowadzenia firmy od tego samego producenta.

Jakie funkcje musi mieć darmowy program do faktur?

Decydując się na darmowy program do faktur, upewnij się, czy będziesz miał dostęp do następujących narzędzi:

 • Wystawianie faktur z VAT i bez VAT
 • Generowanie faktur korygujących (korekt), dokumentów WDT, faktur eksportowych, faktur proforma, faktur marża itp.
 • Wystawianie faktur w walutach obcych
 • Wydruków w językach obcych i wielojęzycznych
 • Generowanie plików JPK (m.in.: JPKV7M, JPKV7K, JPK_MAG i inne)
 • Tworzenie bazy produktów i/ lub usług
 • Tworzenie bazy kontrahentów wraz z danymi kontaktowymi
 • Integracja z bazą GUS i CEiDG (w tym automatyczne pobieranie i aktualizacja danych kontrahenta po wpisaniu jego numeru NIP)
 • Integracja z drukarkami fiskalnymi
 • Generowanie faktur cyklicznych
 • Generowanie faktur zaliczkowych

Wiele z tych funkcji znacznie ułatwi Twoją codzienną pracę… Ale nie wszystkie są dostępne w popularnych darmowych programach do faktur. Jeśli zależy Tobie na wyżej wymienionych narzędziach, pobierz abcFaktury i korzystaj za darmo bez żadnych ograniczeń czasowych.

UWAGA: Upewnij się, czy oprogramowanie, na które chcesz się zdecydować, jest stale dostosowywane do przepisów zmieniającego się polskiego prawa oraz czy przysługuje Tobie darmowa pomoc techniczna – jeśli tak, sprawdź, w jakiej będzie ona formie.

Program do faktur za 0 zł – czy na zawsze?

Tak, ale pod pewnymi ograniczeniami, które warto sprawdzić. abcFaktury jest za darmo bez ograniczeń czasowych dla użytkowników, którzy generują do 10 dokumentów handlowych w miesiącu. To naprawdę sporo. Konkurencyjne programy oferują darmowe rozwiązania z ograniczeniem do 3 faktur miesięcznie i wymagają założenia darmowego konta… Podczas gdy, aby korzystać z abcFaktury, wystarczy zainstalować oprogramowanie na komputerze.

Jak przejść z darmowego programu do faktur na program bez ograniczeń?

W większości programów, których „darmowość” polega na ograniczeniu w liczbie generowanych miesięcznie dokumentów, problem pojawia się, kiedy limit osiągniemy. Wówczas trzeba przejść na wersję płatną lub fakturę wygenerować w następnym miesiącu. Warto wcześniej upewnić się, czy przejście na wersję płatną jest łatwe i szybkie – czy, np. jak w przypadku abcFaktury licencję kupimy w sklepie internetowym producenta i natychmiast po zakupie otrzymamy klucz licencyjny, którym wystarczy zarejestrować aplikację i limit faktur zostaje odblokowany. To ważne, gdyż trudno przewidzieć, kiedy będziesz potrzebował odpłatnej wersji oprogramowania.

Darmowy program do faktur – czy warto?

Z całą pewnością tak. Jeśli jesteś w trudnym momencie w życiu firmy darmowa aplikacja pozwoli zredukować część kosztów. Jeśli dopiero zaczynasz, tym bardziej wybierz rozwiązanie, które nie będzie dodatkowym kosztem – tych i tak masz dużo, prawda?


DARMOWY program do faktur dostępny na systemy macOS | Windows

Udostępnij