Jak wygenerować Jednolity Plik Kontrolny JPK V7M

Jak wygenerować Jednolity Plik Kontrolny JPK V7M

Jednolity plik kontrolny JPK_V7M to dokument elektroniczny, który składają podatnicy rozliczający się z VAT-u miesięcznie. Ten dokument ma dwie części – deklaracyjną i ewidencyjną. Jego wygenerowanie i wysyłka do urzędu skarbowego mogą być naprawdę łatwe, o ile jesteś wyposażony w odpowiednie narzędzia. Na szczęście nie potrzebujesz wiele. Wystarczy program do prowadzenia małej lub średniej firmy, a nawet prosty program do faktur i jesteś uratowany.

abcFaktury to oprogramowanie, które powstało z myślą o najmniejszych przedsiębiorcach – mikroprzedsiębiorcach, jednoosobowych działalnościach gospodarczych i małych firmach. W oprogramowaniu znajdziesz mechanizmy pozwalające z łatwością wygenerować plik JPK_V7M i wysłać go wprost z programu do Twojej księgowej lub od razu do urzędu skarbowego.

Dzięki temu, że abcFaktury jest regularnie dostosowywane do zmieniających się wymagań Ministerstwa Finansów, nie musisz się martwić o aktualne wzory plików JPK. Najważniejsze, aby zawsze używać aktualnej wersji oprogramowania.

Łatwe generowanie plików JPK z abcFaktury to nie tylko oszczędność czasu, lecz także sposób na uniknięcie błędów i oraz dostęp do archiwalnych plików.

Pamiętaj JPK_V7M oraz JPK_V7K musisz przesłać zawsze do 25. dnia miesiąca! Ten termin wysyłki JPK-ów jest ostateczny. Natomiast, jeśli będziesz musiał złożyć wyjaśnienia w sprawie Twojego pliku lub korektę JPK, otrzymasz 14 dnia na załatwienie tej sprawy. Inaczej czekają Ciebie sankcje finansowe.

Czy generowanie JPK_V7M jest łatwe? Zdecydowanie tak. Wszystkie kroki – od wybrania rodzaju JPK, przez celu złożenia pliku, roku, miesiąca, rodzaju dokumentów po wygenerowanie i podpisanie pliku są przedstawione w poniższym filmie.


Udostępnij